Začít úspěšně podnikat v době covidu není nemožné. Jděte do toho


3. únor 2021

Ze všech stran slyšíme, jak se ekonomická situace v ČR i jinde ve světě zhoršuje. Ale i v této době lze rozjet úspěšné podnikání. Reality patří mezi obory, které navzdory krizi a vládním opatřením spolehlivě fungují dál – tedy v případě správného přístupu, odhodlání a touze na sobě pracovat. Důkazem je Veronika Tožičková, které podnikání rozhodně není cizí. Ale v realitách se naplno pohybuje teprve od listopadu. To jí však nebrání v úspěchu, protože za leden se jí podařilo prodat 4 nemovitosti a stát se tak nejlepším nováčkem v ČR. Veronika svými slovy popsala svou dosavadní cestu. A já se s vámi ráda o ni podělím.

Začít úspěšně podnikat v době covidu není nemožné. Jděte do tohoZačít úspěšně podnikat v době covidu není nemožné. Jděte do toho

O prvním seznámení se světem realit

„Vůbec nezáleží, z jaké pozice či oboru do realit vstoupíte. Například já jsem vystudovala zdravotní školu a poměrně dlouho jsem se tomuto oboru věnovala. Není to lehký obor a v momentě, kdy vám do života vstoupí děti a rodina, je to těžší a těžší. Samozřejmě nemoc nerespektuje pravidla a nechodí po lidech pouze dopoledne, ale i o Vánocích, víkendech, prázdninách... A vy se najednou ocitnete v pozici, kdy si musíte zvolit. Rodina, dítě či práce? A to je z mé strany špatně. 

Samozřejmě chovám velký respekt ke všem, kteří v tom pracují. Člověk, který tím neprošel, nemůže soudit ani kázat. V téhle chvíli se to ve mně zlomilo a já si ve svém životě prvně vybrala obor realit – bez přemýšlení, zvažování, zkrátka jsem to tak cítila. Nebudu zde vykládat, že jsem měla okamžitě nové auto, dům a podobně. To jistě ne, ale měla jsem čas na svého syna a navíc mě tato práce uchvátila a začala bavit. Když vám tohle naskočí v hlavě, pravou úměrou se vám začne dařit. Vydělala jsem si vlastní peníze a koketovala s myšlenkou, jak s nimi naložím. 

Vrhla jsem se opět bezhlavě do dalšího projektu a otevřela si své vlastní obchody – opět bez dlouhého rozmýšlení. Bohužel jsem si vůbec neuměla představit, co to obnáší. A mé prvotní myšlenky zněly: „Prosím tě, malý krámek, co to asi může být za starosti?” Ano, jsou to starosti a ne malé! A když vám do toho ještě vstoupí momentální situace, řekněme covidová, skutečně ráno přemýšlíte, zda vůbec zvládnete vstát a fungovat. V ten moment nejíte, nespíte, káva je nutnost, rodinu vidíte v mlze a díky bohu, že jsem měla v sortimentu cigarety, protože ty jsem za den ani nespočítala…”

Veronika Tožičková a Zbyněk Růně
Veronika Tožičková a Zbyněk Růně

Napodruhé to vyšlo rovnou s úspěchem

„Byla neděle, vcelku pozdě večer a já tuším, že na fb jsem narazila na jméno Martina Stupková. Ano, je to ta paní, která mi zhruba před rokem nabídla u ní pracovat. Já tenkrat s pocitem, že jsem vlastně maximálně spokojená, odmítla. Přišlo další rozhodnutí bez přemýšlení a já za dva dny seděla před Martinou. Nezapírala jsem, otevřeně jsem řekla, že mám práci makléře ráda, ale momentálně potřebuji narovnat a hlavně vyrovnat účty ze svého skvělého podnikání. Ze strany Martiny padla pouze jediná otázka, a to zda jsem rozhodnutá se do toho opřít nebo brečet. Pochopitelně jsem odpověděla, že opřít a brečet jsem hodlala až doma.

Tak jsem najednou seděla v kanceláři, držela telefon a prostě začala pracovat. Prosinec byl dlouhým večírkem ve velkém kolotoči práce, kde jsem zároveň měla neskutečnou podporu celého týmu. A bůh je mi svědkem, že jsem šťastná, že mohu být jeho součástí. Jak se mi povedl lednový úspěch, nevím, stojí za tím určitě kus práce. Ale já hlavně vím, že jsem mohla pracovat se skvělými zákazníky. A také jsem hrdá, že jsem je nezklamala a vrátila jim důvěru, kterou ve mě vložili.”

O 12týdenním programu a mentoringu Zbyňka Růněho a Tomáše Glücka

„Celou cestou mě provází mentoři Tomáš a Zbyněk. Mentoři? Tohle pojmenování se mi vůbec nelíbí. Kluci jsou bezesporu profíci ve svém oboru. Pro mě jsou ale hlavně přátelé. Martina používá často spojení „Jen mi věř a já vím, proč to dělám.” Tak já věřím jí a stejně tak věřím Tomášovi a Zbyňkovi. Stále nade mnou bdí, kontrolují, připomínkují a bude to trvat určitě déle, než trvá 12týdenní program. V téhle profesi se musíte pořád vzdělávat a učit. Já mám to štěstí, že otevřu dveře do kanceláře a oni tam sedí, a když nesedí, zavolám. Je moc důležité vědět, že máte zázemí, a je jedno jestli doma nebo v práci. Já ho v týmu u Martiny mám. V praxi musíte být sám sebou, být lidský a vážit si všech, kteří s vámi chtějí pracovat.”

Zbyněk Růně o Veronice

S Veronikou pracujeme na pobočce ředitelství a kdybych se měl postavit do nějaké role, tak bych se označil za mentora, rádce a hlavně za kolegu. Na Veronice bylo od začátku vidět, že měla to nejdůležitější. A to je vnitřní motivace, kdy od prvního dne ukazovala, že opravdu chce dosáhnout úspěchu. Krásně se to u ní skloubilo s tím, že je naprostý dříč. Od začátku naslouchala a aplikovala věci, které jsme jí učili, a je tedy zářným příkladem toho, že pokud máte odhodlání a vytrvalost, tak se úspěch dostaví. Protože to ostatní vás vždycky naučíme.

Tomáš Glück a Zbyněk Růně
Tomáš Glück a Zbyněk Růně

Chcete podnikat? Jděte do toho

„Život mě naučil, že není nikdy vhodná doba začít podnikat, nebo já osobně ji neumím najít. Několikrát jsem si pusu rozbila a určitě ještě rozbiji. Chcete podnikat? Udělejte to! Možná přijdete o pár vlasů a kil, ale jak se říká, zkušenosti jsou nepřenosné. Dnes už k podnikání přistupuji s pokorou. Bude trvat dlouhou dobu, než vše narovnám. Ale začala jsem! A to je důležité.”

Tomáš Glück o Veronice

Myslím si, že Verči síla spočívá v tom, že nevstane od stolu, dokud nemá domluvenou obchodní schůzku. Nebojí se obětovat své práci hromadu času a dokáže to skloubit i s rodinou. Má téměř jedenáctiletého kluka, takže musí mít zkrátka dobře rozvržený čas. Je obětavá, samostatná a pro lidi se rozdá.

„Mé ambice? Nemám velké, momentálně ne. Chci dělat dobře a poctivě svou práci a budoucnost ukáže, jakým směrem se dám. Možná zase přijde paní Martina a řekne „Bude to takhle” a já jí budu opět věřit.

Tímto chci vyjádřit velký dík Martině Stupkové, která mi dovolila zase vstát, mým mentorům a přátelům Tomášovi a Zbyňkovi a samozřejmě celému týmu. Protože díky nim neodcházím od rodiny do zaměstnání, ale od rodiny do rodiny. Takže Martino, děkuji, že jsi počkala celý rok a že můžu být všeho součástí. Nikdy ti to nezapomenu.” 

Startovací program M&M reality

Veronika je součástí 12týdenního startovacího programu s podporou fixního platu ve výši 45 000 Kč do začátků. Během programu pracuje pod vedením mentora na denní spolupráci ve všech krocích. Program podstoupí každý nováček v naší firmě bez ohledu na předchozí zkušenosti. Naším cílem je předat nováčkům co nejvíce zkušeností, ale zároveň jistotu zázemí včetně toho finančního.


Chcete se i vy vrhnout do podnikání a zatím si nejste jisti, jakou cestou se vydat? Pojďme si o tom alespoň popovídat.

Napište miSledujte nás