Ve dvou se to lépe táhne: Makléři Štěpán Strýček a Petra Fillingerová z Nýřan pracují netradičně ve dvojici


21. červen 2022

Lepší time management, možnost obsloužit širší portfolio klientů a neustálá podpora v každém obchodu. To je jen zlomek výhod, které si pochvalují makléři z nýřanské pobočky Štěpán Strýček a Petra Fillingerová. Skvěle jim to klape, což dokazují i jejich velmi dobré výsledky. Klienti se k nim vracejí a doporučují je dále. Co dalšího prozradili? Přečtěte si tento dvojrozhovor. 

Ve dvou se to lépe táhne: Makléři Štěpán Strýček a Petra Fillingerová z Nýřan pracují netradičně ve dvojiciVe dvou se to lépe táhne: Makléři Štěpán Strýček a Petra Fillingerová z Nýřan pracují netradičně ve dvojici

Spolupracujete a prezentujete se ve dvojici, což není úplně obvyklé. Řešíte společně také obchody nebo pracujete každý zvlášť?

P: Pracujeme výhradně spolu. Všechny obchody máme 50/50. Když někdo z nás nabírá nemovitost sám, automaticky tam toho druhého napíše s 50 %. Neřešíme, kolik kdo na dané zakázce udělal práce, protože na nějaké další se práce zase obrátí. A myslíme si, že je to tak správné.

Š: Souhlasím. Myslím, že se dokážeme v obchodech dobře doplňovat.

V čem vidíte přínos takové spolupráce?

P: Určitě je to hlavně otázka rozvržení času. Dokážeme se domluvit a rozvrhnout si práci tak, aby každý z nás měl volno, jak potřebuje. Také si dokážeme vyhovět přímo při práci – někdo má rád ženy a někdo muže. Když podle hlasu v telefonu poznám, že jde o pána nebo paní v letech, jede Štěpán. Tím ale určitě nechci říct, že by byl starý, ale víc si s nimi rozumí. S každým klientem si více sedne jeden nebo druhý a podle toho ten z nás vede dané jednání. Důvodů a přínosů naší kooperace je spousta.

Š: Je to tak, myslím si, že tak můžeme lépe vyjít vstříc požadavkům klientů a obsloužit tak širší portfolio klientů, než kdybychom pracovali každý zvlášť.

Je podle vás něčím svazující, že pracujete v menším městě, jako jsou Nýřany? Nebo to nehraje žádnou roli ve vaší práci?

P: Svazující určitě ne. Navíc v podstatě působíme po celé republice. Štěpán má všude nějaké známé, tak vždy skloubí náběr nemovitosti nebo prohlídku s návštěvou třeba v Krkonoších. Už jsme v Nýřanech docela dlouho a místní lidé si zvykli nás oslovit. I když se najdou tací, kteří raději jdou do jiné realitní kanceláře. Ale myslíme si, že to k obchodu patří. Každý má možnost volby.

Š: Vidím v tom naopak výhodu. Plzeň je nedaleko, Nýřany jsou u nájezdu na dálnici, takže se nemusíme prodírat provozem v ucpaném městě a jsme hned na Domažlicku, Klatovsku nebo třeba v Praze. Máme tak spoustu možností a nejsme omezeni pouze svým okolím.

Jak dlouho pracujete jako realitní makléři a jak jste se k tomu dostali? Co jste dělali předtím?

P: Já jsem pracovala ve fabrice jako běžná dělnice. Ta práce mě bavila, vlastně jsem nikdy neuvažovala, že bych skončila. Po třicítce jsem se rozhodla, že si dodělám maturitu, kterou jsem nějak v mládí nestihla. Při tom jsem potkala bývalou kolegyni z M&M realit. Ta mě do toho tak trochu uvrtala, ať to jdu zkusit. Školu jsem si dodělávala dálkově při mateřské dovolené, k tomu jsem chodila na noční směny do práce a navíc ještě začala zkoušet práci makléře. Začínala jsem pronájmy. Jako přivýdělek to bylo dobré, ale hlavně jsem nabrala důležité zkušenosti. Pamatuji si, jak jsem se svým starším makléřem byla na prvním a posledním náběru pronájmu a pak už to šlo samo. Myslím si, že je to všechno hlavně o komunikaci s lidmi. 

Hlavní popud odejít z fabriky byly začínající rekonstrukce v M&M realitách. Tam mi dala Martina Stupková šanci stát se projektovým manažerem a já se rozhodla to zkusit. Chvíli jsem ještě pracovala „na dvou židlích”, ale časově to bylo hodně náročné, takže jsem se musela rozhodnout. Řekla jsem si, že do fabriky se můžu vrátit vždycky a začala na stálo pracovat v M&M realitách.

Š: Jako realitní makléř v M&M reality pracuji 7 let. Co jsem dělal předtím? Jsem vyučený obráběč kovů a pracoval jsem na vývojové dílně v Zetoru Brno. Po přestěhování na Plzeňsko jsem šel pracovat jako řidič. Po revoluci jsem zhruba čtyři roky pracoval v Německu. Později jsem založil malou stavební firmu, která se zaměřovala na rekonstrukce a interiérové práce. 

Asi po 22 letech podnikání jsem využil své zkušenosti a schopnosti, kdy jsem nejprve dělal obchodníka pro aukční portál s energiemi. Poté jsem se rozhodl vyzkoušet a spojit své zkušenosti obchodní se zkušenostmi získanými dlouholetou prací v oblasti rekonstrukcí interiérů a drobných stavebních prací. Práce realitního makléře se nějak logicky nabízela. Obeslal jsem několik realitních kanceláří. A tak jsem se dostal na pohovor k Martině Stupkové do M&M realit. Filozofie firmy mě oslovila, a tak pro mě začala nová profesní etapa, která znamenala a doteď znamená velkou osobní výzvu.

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?

P: Největším úspěchem jsou spokojení klienti, kteří se k nám vrací. 

Š: Přesně tak. Spokojení a vracející se klienti, kteří nás nadále doporučují.

Čeho si vážíte nejvíce na své práci pod hlavičkou M&M reality?

P: Je to velká firma, kde máme možnost se neustále zdokonalovat, učit něco nového a pracovat na sobě. Zároveň je to firma, která stojí za svými lidmi a v případě potřeby podá pomocnou ruku. 

Š: M&M reality je firma, která podporuje a váží si svých lidi, umožňuje růst lidem, kteří o to mají zájem. Vyvíjí neustále nové produkty a technologie na podporu svých makléřů. Z toho těží nejen samotní makléři, ale i klienti, kteří dostávají servis na mnohem vyšší úrovni.

Co vám práce realitního makléře dala nebo vzala?

P: Nevzala asi nic, spíš dala hodně kamarádů, přátel a zkušeností.

Š: Je to zajímavá práce s lidmi, pokaždé jiná a naučila mě spoustu nových dovedností.

Co byste vzkázali začínajícím makléřům, respektive těm, kteří o této práci uvažují?

P: Především ať vydrží. Začátky nikde nejsou lehké a už vůbec ne v realitách. Na oplátku to pak nese své ovoce. 

Š: Hlavně vydržet náročný začátek, než se vše rozběhne. A také nebát se komunikovat. Reality jsou především o komunikaci s lidmi. Vše ostatní se dá naučit, navíc vás v tom firma podpoří. 

Prod†vejte s n†mi_238x99.jpg


Chcete se také stát úspěšným realitním makléřem?

Napište miSledujte nás