Týmová práce funguje i v realitním byznysu


15. červen 2020

Leckdo si myslí, že každý makléř pracuje pouze sám za sebe, případně se svou asistentkou, která plánuje prohlídky nemovitostí a vyřizuje telefonáty. Opak je ale pravdou. Práce v týmu je pro realitního makléře klíčová. Zvlášť když pochopí, že může využívat předností svých kolegů pro vzájemný úspěch. Důkazem je skvěle fungující spolupráce Sarah Němcové a Martina Strašíka. 

Týmová práce funguje i v realitním byznysuTýmová práce funguje i v realitním byznysu

Není tým jako tým

Pravdou je, že dvoučlenné týmy u nás v M&M reality tak obvyklé nejsou. Většinou spolu spolupracují makléři v rámci týmu s určitou hierarchií, tedy vedoucí týmu se svými makléři. Rozdělují si prodeje a pronájmy nemovitostí dle náročnosti obchodu nebo dalších kritérií. Jednu z výjimek tvoří dvojice makléřů Sarah Němcová a Martin Strašík. „Souhlasím, že je to neobvyklé, ale má spoustu výhod. Při nabírání nemovitosti se klient vždy upře na jednoho z nás. Starší pánové zejména na Sarah, ženy pak na mě,” komentuje spolupráci Martin Strašík.  

Sarah pracuje v realitách od roku 2017. K tomuto oboru měla vždy blízko, protože se realitnímu byznysu věnuje i její otec. Dříve pracovala v gastronomii, poté postupně přešla naplno k realitám. Vždycky se chtěla věnovat práci s lidmi a obor realit jí kromě toho umožnil být soběstačnou a časově nezávislou. Nejprve se snažila prosadit sama, ale opravdové úspěchy přicházejí nyní ve spolupráci s Martinem.

Martin je dlouholetým obchodníkem, který kromě nemovitostí podniká například v autodopravě. Shodou okolností také dříve pracoval v gastronomii. Realitní byznys ho zaujal zejména tím, že může podnikat bez velkých investic a také bez vlastních zaměstnanců, a přesto dokáže naplnit svůj potenciál. Proto se rozhodl věnovat se práci realitního makléře naplno.

Každý z nich je naprosto jiným člověkem a právě proto jejich spolupráce funguje dokonale. A to zejména proto, že oba spojuje cílevědomost a chuť dotáhnout věci do konce. Navzájem se doplňují a každý přidá do obchodů ze sebe to nejlepší. Výsledkem je pak celá řada spokojených klientů.

Sarah Němcová a Martin Strašík
Sarah Němcová a Martin Strašík


Každý má svou roli

Jak se taková dvojice může dát dohromady? Mezi silné stránky Sarah patří vysoká úspěšnost při telefonických hovorech s klienty. Dokáže zaujmout svými komunikačními schopnostmi a empatií a následně připravit půdu pro další fázi obchodu. Také dotahuje obchody po administrativní stránce pomocí Stormbooku a naší vlastní aplikace, díky které již nepotřebujeme k uzavření smluv tisknout desítky papírů. Vše včetně podpisů totiž probíhá elektronicky.

Jakmile se obchod rozběhne, zapojí se do hry Martin a společně vyrážejí na náběry nemovitostí či prohlídky. Kromě emtatického obchodníka srdcem je v této fázi Martin také řidičem. Na místě pak dle situace společně dotáhnou obchod do úspěšného konce. „Práce ve dvojici určitě není pro každého běžná, ale mně to vyhovuje. Ve dvou stihneme více práce a vše řešíme společnými silami. Výhoda je to i u klientů, protože si většinou vyberou jednoho z nás, s kým komunikují více,” doplňuje výhody spolupráce Sarah Němcová.


Jak vypadá jejich pracovní den

Každý den se ráno potkají v kanceláři, společně proberou poptávky, vyřídí péči o zákazníky a naplánují práci na celý den. Poté vyrazí do terénu na prohlídky nemovitostí, náběry či předávání. Někdy je na pořadu dne porada v rámci celého týmu, případně školení pro rozšíření znalostí a dovedností. Někdy se domů dostanou ve 4 hodiny odpoledne, někdy třeba až v 7. Každý den je jiný, originální a to je prý jedna z věcí, která je na tom baví. 

Sarah i Martin pracují pod vedením skvělého manažera a mého kamaráda v jednom, Marka Chlada. Jeho profesní cesta je také unikátní. O tom vám ale povím více později. Na otázku, co považuje Martin se Sarah za svůj největší úspěch se pokorně shodují, že „úspěchy teprve přijdou.”

Za sebe jim přeji mnoho úspěchů a plně jim důvěřuji, protože jde o ukázkový příklad, jak důležité pro úspěch jsou mezilidské vztahy a vzájemné porozumění.

Prezentace nemovitosti v podání Sarah a Martina


Chtěli byste se také stát úspěšným makléřem? Pojďme si o tom popovídat u skvělé kávy v naší nové kanceláři. 

Napište miSledujte nás