Shrnutí roku 2019: V čem spočívají naše rostoucí úspěchy


31. prosinec 2019

První leden 2020 se nám kvapem blíží a rok 2019 je tím pádem téměř za námi. Rok 2019 přinesl spoustu velkých výzev a s tím souvisejících změn, na které v následujícím roce plynule navážeme. Jsem ráda, že v mnoha věcech zvítězil selský rozum nad zažitými složitostmi a že zvolená řešení byla klíčem ke zlepšení komunikace, vzájemného naslouchání, důvěry, upřímnosti a s tím spojených úspěchů. Pojďme si to ale vzít popořadě.

Shrnutí roku 2019: V čem spočívají naše rostoucí úspěchyShrnutí roku 2019: V čem spočívají naše rostoucí úspěchy

Digitalizace realitního makléře

Rok 2019 jsme jako každý rok zahájili školením managementu v Hotelu Jezerka na Seči (9. - 10. 1.), které pořádáme pro oblastní a regionální ředitele divize M&M investiční, M&M finance a M&M reality, dále pro vedoucí kontaktních míst a poboček a pro osobní asistentky.

Jednou z nejzásadnějších inovací je zavedení Stormmbookuaplikace Moderní makléř, díky čemuž se nám podařilo zvýšit profesionalitu a efektivitu realitních makléřů na úroveň, která nemá v ČR ani v Evropě obdoby.

Makléři zvládnou v aplikaci zpracovat kompletní proces náběru, prodeje i následného financování či pojištění nemovitostí. M&M holding je tak první a jedinou společností, která při komunikaci s klienty na všech úrovních poskytovaných služeb nepotřebuje propisku a papír při podepisování smluv i při komunikaci s ostatními odděleními. 


Stormmbook
Digitalizace práce realitního makléře nemá v Evropě obdoby


S kolegou Michalem Möhwaldem jsme školili celý management společnosti M&M reality na téma rozvoje týmu a byla to jedna z nejúspěšnějších přednášek. Atmosféra celé akce v nás zůstala ještě dlouho po jejím skončení.


Porada
Školení managementu na téma rozvoj týmu


Kvartální setkání, školení a individuální úspěchy

Ještě v lednu jsme absolvovali kvartální setkání makléřů Plzeňského kraje ve Sportpenzionu Pohoda v Letkově. Toto setkání bylo poděkováním za profesní i osobní úspěchy makléřů a manažerů v roce 2018. Splnění plánu pro nás není nejdůležitějším měřítkem. Každý den procházíme zkouškami, každá chyba nás posouvá vpřed a každý krok správným směrem je výhrou. A to je třeba mít neustále na paměti. Každý roste svým tempem a to respektujeme.

14. 1. jsme v Plzeňském kraji zahájili s našimi manažery tříměsíční kurz Obchodní dovednosti pro nováčky. Jeho cílem bylo co nejefektivněji a nejlépe připravit nové makléře do pracovního procesu. Hlavními tématy školení byly telemarketing, náběr nemovitosti, péče o klienta a zakázku nebo například osobní marketing makléře. Makléři byli ze školení opravdu nadšeni a již brzy po absolvování se dostavily první úspěchy. Tímto bych chtěla poděkovat všem školitelům Tomášovi Hroudovi, Pavlíně Lavičkové, Marku ChladoviPavlu Hudákovi.


Stormmbook


5. 4. po skončení prvního kvartálu opět proběhlo setkání ve Sportpenzionu Pohoda v Letkově u Plzně. Jaro už nás hřálo a byla báječná atmosféra. Nejúspěšnější pobočkou Plzeňského kraje prvního kvartálu se stala pobočka Plzeň 2 sídlící v Šafaříkovo Sadech, kterou má pevně pod taktovkou oblastní manažer Tomáš Hrouda.

Nejúspěšnějšími makléři, respektive nejúspěšnějšími parťáky prvního kvartálu se stali Petra Filingerová a Štěpán Strýček, kteří společně působí v kanceláři v Nýřanech. Musím podotknout, že jejich parťáctví a vzájemná spolupráce je úžasná a funguje tak, že přináší nejen úspěchy, ale hlavně radost a naprostou důvěru a spokojenost klientů. Děkuji vám.


Venkovní teplota stoupala a s ní i naše úspěchy

Začal měsíc květen a já s radostí 6. 5. uvítala manažery z regionu Ládíka Doudy zde u nás v Plzni. V naší firmě si zakládáme na sdílení, vzájemné podpoře a propojenosti a já jsem byla velmi potěšena, že jsem se mohla podělit o své zkušenosti ohledně vedení týmu. Svou práci miluji a myslím, že když člověk dělá, co má rád, pak je to tak, jak má být. Ovšem ochutnávku plzeňského piva nepředčí nic a jestli člověk s něčím odjíždí z Plzně, je to právem vzpomínka na prohlídku pivovaru a ochutnávku našeho jedinečného piva. Byl to krásný den.

O víkendu 18. - 19. 5. jsme jako již tradičně nemohli chybět na Beko Fresh Festivalu v Plzni. Děti si u nás užily spoustu zábavy na skákacím hradě a dospělí si od nás odnesli hromadu užitečných informací o nemovitostech a realitním trhu obecně. Přitom všem jsme si všichni pochutnali na skvělém jídle a pití.

3. 6. bylo zlomové datum pro mou kamarádku Pavlínu Lavičkovou, protože byla jmenována do pozice oblastní manažerky. Jestli má někdo talent, empatii a opravdové charisma, tak je to ona. Je lídrem, který pomáhá lidem měnit životy. Buduje přátelství a rozvíjí vztahy. Pro každou firmu je takový člověk vzácností.


Foto
Chcete pracovat v mém týmu?
Chcete pracovat v mém týmu?

Léto ve znamení vody, aut a středomořské kuchyně

Jelikož jsou mezi námi i dobrodruzi, spousta našich makléřů, hypotékařů, vedoucích a asistentek se vydala v termínu 19. - 22. 6. na každoroční plavbu v raftech po řece Vltavě. Večery jsme pak trávili opékáním buřtů za zvuku kytary a spali jsme ve stanech v kempech, kam jsme přes den dopluli. Všichni jsme si to moc užili i společně s našimi ratolestmi.


Foto
Chcete pracovat v mém týmu?
Chcete pracovat v mém týmu?

Následně o víkendu 19. - 21. 7. jsme se zúčastnili speciální akce US Cars, kde jsme nechyběli s naším firemním Fordem Mustang, což je americká klasika. Kromě našeho stánku jsme měli s sebou i náš parádní skákací hrad. Na své si tak přišli jak dospělí, tak i jejich děti. 

Každý rok také M&M reality odměňuje své nejlepší lidi speciální dovolenou. Tentokrát se přes 300 lidí vystřídalo v resortu Luxury Care - Seaside Greece v Řecku. Lefkada je jedním z klenotů Jónského souostroví. Z její krásy se návštěvníkům tají dech. Strmé vápencové srázy západního pobřeží ukrývají překrásné pláže se zlatavým či bílým pískem omývané průzračně čistým mořem. Pod ostrými slunečními paprsky hraje mořská hladina všemi odstíny modré, od blankytné až po tyrkysovou. Pláže západního pobřeží ostrova jsou právem řazeny mezi nejkrásnější nejen v Řecku. Dovolenou s námi strávil také majitel M&M reality jmení, který je jedním z největších vizionářů, co znám. Naše setkání bylo velice inspirativní.


Stormmbook
Společná dovolená v Řecku


Na konci měsíce září se ostatní makléři sešli na Plovárně v Hradišti. Na programu bylo mimo jiné vyhlášení výsledků a také zábava v podání skupiny WAMP. Jako občerstvení jsme si mohli vychutnat grilované kýty a také tradiční večerní opekání buřtů.


Hlavně neusnout na vavřínech

Co se týká úspěchů za druhý a třetí kvartál, nejúspěšnějšími týmy a makléři se stali: Za druhý kvartál pobočka Plzeň 2 pod vedením oblastního manažera Tomáše Hroudy. Ovšem tentokrát pod jeho taktovkou se umístila na prvním místě nejen pobočka, ale i makléř z tohoto týmu, talentovaný Jan Pichler. Ten se zároveň stal nejúspěšnějším i ve třetím kvartálu. Co se týká nejúspěšnějšího týmu ve třetím kvartálu, stal se jím tým Pavlíny Lavičkové, naší nové oblastní manažerky. Všem moc ještě jednou gratuluji.

V říjnu si ještě vzpomínám na úžasný tým pod vedením Bc. Zdeněk Kříž, který se svou pílí, spoluprací, soudržností, společnými silami stal právoplatnou pobočkou společnosti M&M reality. I nadále vám přeji mnoho úspěchů a mějte stále tak skvělé vztahy, jak kolegiální, tak s klienty.


Stormmbook
Pavel Kříž se svým týmem


V listopadu jsme uspořádali školení telemarketingu s Miroslavem Princem pro 20 nejlepších makléřů a manažerů z Plzeňského kraje, které změnilo můj pohled na telefonování. Dokonce jsem o tom sepsala celý článek.


Ženy a business

Pomalu ale jistě spouštíme náš projekt Ženy a Business, který má za cíl spojovat ženy se stejnou vizí. Naším cílem je skloubit pracovní a osobní úspěch. Setkáváme se, inspirujeme a tvoříme spolu skvělý tým. Již brzy se dozvíte mnohem víc.


Stormmbook
Nový projekt Ženy&business


Úžasné zakončení roku vánočním večírkem

12. 12. jsme se sešli s dalšími řediteli a jejich týmy na našem tradičním vánočním večírku, který se konal v plzeňském pivovaru Prazdroj. Všichni jsme se převlékli za piráty a pirátky a užili jsme si báječnou atmosféru. Jak se akce vydařila, se můžete podívat na fotoreport, který jsem publikovala v minulých dnech.


Foto
Chcete pracovat v mém týmu?
Chcete pracovat v mém týmu?

Co nakonec dodat? Celý rok byl pro celou firmu opravdu úspěšný. Již v říjnu 2019 jsme dosáhli výsledků jako za celý rok 2018. Meziroční nárůst obratu v rámci Plzeňského kraje činil 20,15 %, přičemž jsme zobchodovali celkem 1 218 nemovitostí v celkové hodnotě 2 053 420 502 Kč. 

Úspěchy Plzeňského kraje v roce 2019 v číslech

20,15%

nárůst obratu

1 218

zobchodovaných nemovitostí

2 053 420 502 Kč

celková hodnota prodaných nemovitostí

A za tím vším jsou naši spokojení klienti. Děkuji vám stejně jako srdečně děkuji celému svému týmu Plzeňského kraje, všem asistentkám, makléřům, finančním poradcům, manažerům, ředitelům jmenovitě Michalu Möhwaldovi, Radce Mestekové, Pavlu Roobovi, Pavlu Zámečníkovi a Zdeňku Václavkovi.

Přes všechny dosažené úspěchy je pro mě tím nejcennějším rodina. Nic víc, než co mám, už od života nepotřebuji. Přeji vám všem úspěšný vstup do nového roku a hlavně hodně zdraví.

Těším se na nové výzvy, které nám rok 2020 přinese.

MTSledujte nás