Pavlína Lavičková to v M&M reality dotáhla až do Síně slávy


4. září 2020

Má dlouholetá kolegyně a velmi blízká kamarádka v jednom – Pavlína Lavičková se stejně jako já kromě samotného obchodu s nemovitostmi dlouhodobě věnuje budováním svého týmu a zdokonalováním se v oblasti leadershipu. Při vedení lidí i díky skvělému time managementu nezapomíná ani na práci makléře. I proto se nyní dostala do Síně slávy M&M reality tím, že překročila hranici obratu 5 mil Kč. Proto jsem se rozhodla Pavlínu trochu vyzpovídat.

Pavlína Lavičková to v M&M reality dotáhla až do Síně slávyPavlína Lavičková to v M&M reality dotáhla až do Síně slávy


Jak ses dostala do světa realit? Čím ses živila předtím? 

Před realitama jsem pracovala v oblasti finančního poradenství. Ale rozhodla jsem se rozšířit svůj záběr o realitní činnost a hledala jsem parťáka, který by mě jako obchodníkovi udělal nejlepší servis.


Co nám můžeš prozradit o svých začátcích v realitním byznysu?

Začátky byly dle mého názoru jednoduché. Vždy jsem se řídila tím, že se mám učit od těch nejlepších, a to jsem také dělala. A k tomu jsem pečlivě pročítala manuály, abych byla do terénu co nejvíce připravena. I tím, že jsem měla praxi z podobného oboru, jsem se relativně rychle zapracovala a brzy jsem si našla parťáka, který to dodnes táhne se mnou. 


Pavlína Lavičková s kolegyněmi
Pavlína Lavičková s kolegyněmi


Z realitního makléře ses postupně vypracovala také do role leadera. Jak se to stalo?

Vždy mě bavila práce s lidmi. Nejsem samotářský typ. Hned od začátku jsem k sobě vzala parťáka - svou kamarádku, která po mateřské hledala práci. Práce ale přibývalo, a tak jsem začala hledat dalšího parťáka. V té chvíli jsem od tebe dostala možnost to zkusit naplno a otevřít svoji pobočku, kde bych mohla nabírat lidi a učit je práci, která mě baví. Letos tomu bude 15 let, co se pohybuji ve světě realit.


Co máš na práci realitní makléřky nejraději? Existuje něco, co ti vadí? 

Nejraději mám tu různorodost. Vždy se setkám s novými lidmi a novými životními příběhy. Vadí mi spíše jednání některých bezohledných makléřů, kteří se jen tváří, že chtějí lidem pomoci. To pak kazí celkový dojem spousty lidí na práci realitních makléřů. S přijetím nového realitního zákona se však situace o něco zlepšila.


Co říkáš na práci ve společnosti M&M reality? V čem vidíš výhodu pracovat právě zde? 

V M&M oceňuji hlavně přístup ze strany vedení. Za svou dosavadní praxi jsem prošla několik společností a teprve tady si nikdo na nic nehraje. Kolegové vždy poradí a pomohou. Zkrátka cítím se tu jako v rodině. 

Troufnu si říct, že síla společnosti M&M reality spočívá v možnostech rozsáhlé spolupráce napříč republikou, v našich prezentacích a v komplexnosti našich služeb. Pod jednou střechou dokážeme klientovi vyřešit financování, výstavbu, rekonstrukci nebo oddlužení jeho nemovitost.


Jak ti jde budování svého týmu?

Člověk furt buduje. Moji domovskou pobočku, když vyrostla v lidech, jsem oddělila a otevřela novou pobočku Plzeň 3, na kterou jsem pyšná. Dále mám na starost infocentrum v Kralovicích a ve Starém Plzenci, kde mám další skvělé zkušené makléře. 


V čem vidíš své silné stránky a co považuješ za své největší úspěchy? 

Lidé o mně říkají, že jsem učenlivá, cílevědomá, důsledná a mám dobrý time management. Snažím se na sobě neustále pracovat.

Nikdy nezapomenu na první milionovou pobočku, na pobočku regionu a na den, kdy mě pasovali na oblastního manažera. Není to ale pouze můj úspěch, na rozvoji se mnou pracuje celý můj tým.


Dostala ses do síně slávy. Co to pro tebe znamená?

Upřímně bych to nebýt tebe ani nezaznamenala. :-) Samozřejmě jsem pyšná, že patřím mezi nejlepší makléře v republice. Znamená to pro mě to, že svoji práci dělám dobře, a mohu tak být příkladem pro své makléře.


Co dalšího bys chtěla ve světě realit dokázat?

Svůj cíl jsem si splnila, když jsem se stala oblastním manažerem. Zatím nemám tendence stoupat někam výš, spíše bych ráda více rozvinula stávající pobočky a na jaře otevřela další pobočku se skvělými makléři.


Existuje něco, co bys ráda vzkázala ostatním?

Je pár věcí, kterými si celý obchodní život řídím, a to: 

  • - všude říkej, co děláš, protože nikdy nevíš, kdo bude tvé služby potřebovat 
  • - vždy svoji práci dělej tak, abys byl na sebe pyšný
  • - uč se od těch nejlepších 
  • - a udělej denně jeden dobrý skutek...


Logo síně slávy M&M reality
Logo síně slávy M&M realityChtěli byste se také stát úspěšným makléřem? Pojďme si o tom popovídat u skvělé kávy v naší nové kanceláři. 

Napište miSledujte nás