Pavlína Lavičková a Michal Hlavatý jako hlavní strůjci úspěchu M&M za poslední měsíc


14. říjen 2021

Oba pracují v jednom týmu, respektive Michal Hlavatý pracuje pod vedením Pavlíny Lavičkové. Oba jsou na své pozici ukázkou toho nejlepšího, co může celý můj tým nabídnout. Důkazem je jejich pravidelné umístění mezi top manažery a makléři v posledních měsících. Jsem za jejich úspěch moc ráda a tak jsem se rozhodla, že se jich při této příležitosti zeptám na pár otázek. Zároveň byl tento měsíc nejúspěšnějším pro celý náš Plzeňský kraj co do počtu prodaných nemovitostí i celkového obratu. 

Pavlína Lavičková a Michal Hlavatý jako hlavní strůjci úspěchu M&M za poslední měsícPavlína Lavičková a Michal Hlavatý jako hlavní strůjci úspěchu M&M za poslední měsíc

Minulý měsíc pro vás oba znamenal značný úspěch. Jaké z toho máte pocity?

MH: Je to pro mě skvělá zpětná vazba, že klienti jsou se mnou spokojeni a nechtějí s mou pomocí pouze prodávat, ale i nakupovat nemovitosti. Samozřejmě v případě koupi nemovitosti hraje hlavní roli v rozhodnutí především samotná nemovitost. Ale jako makléř mohu rozhodnutí klientů jen podtrhnout tím, co je ve mně a co profesně jako obchodník dokážu – s veškerou profesionalitou a kompletním servisem okolo. Mé pocity jsou z posledních měsíců jednoznačně bezvadné a motivačně mě to posouvá kupředu.

PL: Minulý měsíc nám potvrdil, že svou práci děláme skvěle. Klienti se na nás rádi zpětně obrací. Jsem opravdu pyšná na celý náš tým, který na základě toho i rozšiřujeme. Jsem hrdá na to, co jsme dokázali, a opět potvrzujeme, že provozujeme top pobočku v západních Čechách.

Pojďme ten váš úspěch trošku konkretizovat.

MH: Dosáhli jsme maximálního firemního, ale pro mě i životního úspěchu. Počet mnou prodaných nemovitostí se za tento měsíc zastavil na neuvěřitelném počtu 8, což je mimo jiné můj osobní rekord. 

PL: Pod mým vedením jsme za minulý měsíc dosáhli nejvyššího počtu prodaných nemovitostí, a to 24 nemovitostí v celkové hodnotě 51 214 545 Kč. 

7235 (kopie)MHMHMHMH.jpg

Otázka redaktora: Oba působíte v regionu, který vede Martina. O ní se ví, že se lidem ve svém týmu poměrně intenzivně věnuje i individuálně. V čem je to konkrétně ve vašem případě?

MH: Ano, Martina vede nás všechny správným směrem. Celkově to má u nás na pobočkách nějaký řád a to je za mě správně. Také je Martina správný stratég a psycholog. Stačí jí chvilka a člověka (makléře) dokáže poznat. A to dokonce tak, že zjistí během pár dní, zda nový makléř na tuto práci má, či nikoliv. Individuálně se pak věnuje koučinku s lidmi, kteří chtějí pomoct a posouvat se dál. Já sám na koučink chodím a vždy je co zlepšovat. Vážím si jejího času a vynaloženého úsilí. Děkuji za to. 

PL: Martina mě svými nápady, které já následně zapracuji do týmu, stále posunuje vpřed. Jsem ráda, že mi již spoustu let kryje záda a mohu s ní probrat vše, co mě v mé manažerské kariéře trápí. Je to Lídr s velkým L.

Konkurence je jak po makléřské, tak po manažerské stránce vysoká. Co děláte, abyste byli o krok napřed před ostatními?

MH: Vždy něco navíc. Já sám mám jasně danou strategii, jak obchod chci vést. Jen občas je potřeba vystoupit z komfortní zóny a udělat něco jinak. Oproti konkurenci, která je ohromná, máme přidanou hodnotu v elektronické verzi smluv a sms podpisech, dále aukcích nemovitostí a obrovské propagaci nejen on-line, v rádiích a televizi, ale i na billboardech ve velkých městech po republice. Také máme výrazně polepená auta. Myslím, že spousta lidí zná naši realitní společnost a vnímá to jako výhodu pro zobchodování nemovitosti. Já osobně se snažím prezentovat rovněž online prostřednictvím svého webusociálních sítí

PL: Upřímně se na konkurenci nedívám. Nikdy mě moc nezajímala. Soustředím se na sebe a své lidi, aby byli spokojeni jak v práci, tak aby měli rovněž dostatek času na svoji rodinu.

Jaké atributy by podle vás měl mít úspěšný makléř a manažer? Michale, neláká tě manažerská práce?

MH: U makléře, který chce vynikat mezi nejlepšími, je zapotřebí dochvilnost, upřímnost, rozhodnost, cílevědomost, lidskost, znalost makléřiny, hypotékařiny, stavebnictví, úřadů a právních záležitostí. A co se týče manažerské pozice, kdo ví, třeba časem. Mám pocit, že vás musí hlavně bavit vést nové lidi, a to momentálně oproti obchodu není pro mě motivační ani po finanční stránce. Takže se zatím hodlám držet makléřiny a být v ní i nadále profík a rozvíjet vztahy s klienty. 

PL: Manažer dle mě musí mít přirozenou autoritu a velkou empatii. Manažerem se musíte narodit. Myslím si, že to není práce, která se dá naučit.

11191 (kopie).jpg

Pavlíno, jaké je to skloubit práci makléře a manažera? Co u tebe převažuje a proč?

PL: Když učím své lidi a jsem jim při problémech a dotazech k dispozici, musím dělat jejich práci, abych jim dokázala poradit. Hlavně já makleřinu miluju, nejsem žádná kancelářská krysa. (úsměv) Terén a komunikace s klienty je mojí vášní.

Co považujete za největší úspěch ve své dosavadní kariéře?

MH: Asi to, že spoustě lidí (makléřům) jdu příkladem v tom, že tato práce má smysl, když člověka baví a naplňuje. A samozřejmě to, že jsem často za dané roky makléřem regionu (3 kraje) a nechybím ani v TOP 20 makléřů v rámci celé ČR.

PL: Za velký úspěch považuji určitě vypracování na oblastního manažera, což není úplně jednoduché. Ale s lidmi v týmu, co vás podporují zespoda i zeshora a podrží vás, když něco nejde, je mnohem lehčí. Nejsem moc typ na motivace, vždy jsem různé soutěže vyhrávala, aniž bych věděla její podmínky. (úsměv) Jsem šťastná, když jsou šťastni lidé kolem mě, a to je můj největší úspěch.

Jaké máte profesní plány do budoucna?

MH: Chci si zachovat profesionalitu a rozšířit svou klientelu, které není nikdy dost. Používáme nejmodernější technologii na realitním trhu, což plně funguje pouze na zařízeních s OS Android. Chtěl bych v terénu spíše pracovat na iPadu s naší appkou, což zatím jde jen v omezeném režimu. Ale věřím, že to v budoucnu také půjde. 

PL: Vzhledem k množství práce chci rozšířit tým nejen v Plzni, ale i v Rokycanech, Klatovech a Prachaticích. Také musíme najít nové prostory, protože už se nevejdeme. To je asi tak vše. Možná když to takhle dobře půjde dál, tak i postup v kariéře přijde sám.


Chcete začít psát svůj vlastní příběh jako úspěšný realitní makléř?

Napište miSledujte nás