Makléřka měsíce Lucie Irmanová: Svou práci bez nadsázky miluji


22. říjen 2020

Lucie Irmanová se stala makléřkou Plzeňského kraje za měsíc září 2020. Za svůj úspěch vděčí nejen úspěšně realizovaným obchodům, ale také hlavně své píli a nadšení do práce, která ji opravdu baví. Její příběh ale není pouze o nadšení, ale také o odhodlání jít si za tím, po čem člověk touží, i když se v životě objeví velké překážky.

Makléřka měsíce Lucie Irmanová: Svou práci bez nadsázky milujiMakléřka měsíce Lucie Irmanová: Svou práci bez nadsázky miluji


Za měsíc září ses stala makléřkou Plzeňského kraje. Čemu vděčíš za svůj úspěch?

Mému úspěchu předcházela v první řadě poctivá práce. A ta mě nesmírně baví. Můj obrat se skládal z několika obchodů, které jsem dotáhla do zdárného konce, a nemalým podílem byl rovněž prodej nemovitosti, kterou jsme za naši dceřinou společnost koupili, zrekonstruovali a následně prodali.


Jak ses dostala k práci realitního makléře? Jak ses dostala do M&M reality?

Po rozvodu jsem zvažovala, co budu dál dělat, protože jsem působila v manželově firmě. Jelikož to byla firma taktéž zaměřená na obchod a jednání s klienty, vybrala jsem reality. Upřímně jsem po tom toužila už dříve, takže šlo o splněný sen. :-) 

A pokud jde přímo o M&M reality, kamarád mi dal při výběru jednoduchou radu, když řekl: „Vyber si tu největší realitku."


Jaké byly tvé začátky?

Na samém začátku jsem opravdu poslouchala svoji vedoucí a zkušené kolegy a dělala to, co mi poradili. Bylo to zejména o velké disciplíně. Zároveň mě stále více bavilo hledat si a vytvářet svou cestičku a věnovat se obchodům, které ostatní tolik nevyhledávali. To mě, myslím, posunulo.


Co tě na práci realitního makléře nejvíc baví?

Příběhy, které v každé nemovitosti najdeme, jsou jedinečné a zajímavé. Hlavně mě baví práce s lidmi, protože jim pomáháme v jedněch z jejich nejdůležitějších životních rozhodnutích. Také mě naplňuje mít možnost pomáhat zajistit bydlení lidem, které potkala například exekuce, dražba nemovitosti, insolvence nebo jiná těžká situace. A to je silná motivace. :-)


Kdo z tvého okolí tě pomohl profesně nejvíce posunout?

Řekla bych, že to byl určitě kolektiv v kanceláři. Kolegyně jsou velmi společenské, a práce je tak i zábavou. Dále za posun vděčím každému jednotlivému obchodu a člověku, kterému jsem pomohla zařídit bydlení.


V čem vidíš výhodu pracovat pro M&M reality?

Určitě časová flexibilita, možnost ovlivnit výši výdělku a taktéž využití moderních technologií, na které jsem v této firmě náležitě pyšná. 


Co považuješ za svůj největší úspěch v kariéře makléře?

Za úspěch považuji to, že se mi klienti vracejí a doporučují mě dál. Konkrétní úspěch si asi nevybavím – možná prodej šestnácti bytů ve dvou činžovních domech.


Je něco, co bys chtěla vzkázat začínajícím nebo ostatním makléřům?

Pokud v sobě cítíte touhu to zkusit, jděte do toho. Podle mě je nejdůležitější po něčem toužit, a pak stačí si zatím jít. Já osobně a bez nadsázky tuto práci totiž miluji.

Nejúspěšnější makléř
Makléř měsíce Lucie Irmanová


Chtěli byste se také stát úspěšným makléřem? Pojďme si o tom popovídat u skvělé kávy v naší kanceláři. 

Napište miSledujte nás