Makléř regionu Michal Hlavatý: Když člověk dělá, co ho baví, výsledky se dostaví samy


20. leden 2020

Makléřem regionu Plzeňského kraje za rok 2019 se stal Michal Hlavatý, který pracuje na pobočce ve Starém Plzenci pod vedením skvělého a zkušeného manažera a leadera Pavlíny Lavičkové, která je zároveň jednou z mých nejbližších kamarádek. Michal Hlavatý shodou okolností v minulém týdnu prodal svou jubilejní 100. nemovitost. A při těchto příležitostech jsem se s ním rozhodla udělat rozhovor. 

Makléř regionu Michal Hlavatý: Když člověk dělá, co ho baví, výsledky se dostaví samyMakléř regionu Michal Hlavatý: Když člověk dělá, co ho baví, výsledky se dostaví samy


Čísla Michala Hlavatého za rok 2019

  • –  Makléř regionu pro rok 2019
  • –  13. místo v rámci celé ČR
  • –  38 prodaných nemovitostí 
  • –  Celková hodnota nemovitostí 61 497 612 Kč


Jak hodnotíš minulý rok 2019?

Minulý rok 2019 byl velice náročný, avšak velmi úspěšný. Když člověk dělá, co ho baví, dělá to rád a s radostí, tak se výsledky později dostaví samy.


Co považuješ za největší úspěch v roce 2019?

Největším úspěchem byl měsíc červenec, kdy jsem s nadsázkou prodal snad celé Klatovy. :-) Prodal jsem tam 3 byty a jeden pozemek. Jako největší úspěch za rok 2019 hodnotím prvenství v regionu a 13. místo ve firmě v rámci celé ČR.


Stal ses makléřem regionu. Co si myslíš, že stojí za Tvým úspěchem?

Za mým úspěchem stojí pár let tvrdé dřiny. Avšak nejlepší na tom je, že člověku to nepřijde, když ho práce baví. Spousta lidí z okolí, ze Zelené rodiny včetně Martiny Toušové a mé vedoucí Pavlíny Lavičkové mi říkají, že jsem „borec”. To samé platí i ze strany přítelkyně, která mi velice fandí. Toho si moc vážím a vždy mě to nakopne nesedět jen tak na zadku a zase udělat něco nového pro další úspěch a rozvoj své kariéry.


Jak dlouho se věnuješ oboru realit?

Jako makléř působím u společnosti téměř 3 roky. Za tu dobu jsem udělal spoustu obchodů, poznal spousty klientů a také úřadů. :-) „Práce“ (zda-li se tento obor mými slovy dá takto nazvat) je velmi různorodá a je skvělé, že nikdy neděláte to samé. Pokaždé prodáváte jinou nemovitost, jednáte s jinými lidmi a finále obchodu vždy všechny strany potěší. Alespoň proto dělám pokaždé maximum. I proto se klienti ke mně rádi vracejí.


Vaše pobočka se nachází ve Starém Plzenci. Bereš to jako výhodu nebo myslíš, že musíte držet krok s Plzní? Je něčím práce realitního makléře v menším městě specifická?

Ano, pracuji na pobočce ve Starém Plzenci, kde mám skvělý prostor pro klidnou práci a bezvadnou propagaci díky místním novinám a plachtám, které v Plzenci umisťuji. Ono asi ještě nějaký čas potrvá, než se místním lidem více vryji do paměti, ale potom to jistě bude stát za to. A samozřejmě krok s Plzní držím stále. Jsou tam velmi zajímavé příležitosti nemovitostí a mám tam navázané kolegy, se kterými občas spolupracuji na daných obchodech. Plzeň je zkrátka kousek, takže v tom žádný problém nevidím.


Video medailonek Michala Hlavatého


Buduješ svůj tým nebo zatím pracuješ sólo?

V mém týmu prozatím žádní kolegové nepracují. Zatím vše zvládám a mám své know-how, které neustále posiluji s každým dalším obchodem. V budoucnu se vybudování svého týmu nebráním.


Jaké plány máš na letošní rok 2020?

Letošní plány jsou obrovské. Určitě chci nadále pomáhat lidem získat vysněné bydlení a také se kariérně zase o kousek dál posunout. Rok 2020 je pro mě novou velkou výzvou.


Chtěl bys něco vzkázat začínajícím makléřům?

Makléřům nováčkům popřeji mnoho úspěchů. Ty se však mohou dostavit pouze tehdy, pokud setrvají a budou dělat to, co jim jiní v týmu říkají. Poté není možné minout úspěch a kariérní růst.


Co říkáš na náš pravidelný koučink?

Koučink s Tebou je bezvadná věc. Setkáváme se každých 14 dní na přibližně 2 hodiny. Cílem je posunout se dále a zatraktivňovat své nabídky a péči o nové i stávající klienty. Myslím, že je to vždy skvělé nakopnutí, jakou nejlepší cestu pro další dny zvolit. A za to moc děkuji.


Michal Hlavatý
Michal Hlavatý - Makléř regionu pro rok 2019

Další zajímavé rozhovory

Jan Sochůrek: Pokud zvládnete svůj time management, může pro vás být práce realitního makléře zajímavá

Manažer pobočky regionu Tomáš Hrouda: Ve svém týmu mám samá esa

Makléř měsíce Miroslav Nemček: Není nic lepšího, když vás baví to, co děláte
Chtěli byste se také stát úspěšným makléřem? Pojďme si o tom popovídat u skvělé kávy v naší nové kanceláři. 

Napište miSledujte nás