Makléř měsíce Richard Kavina: Práce makléře je služba, která přináší pohodlný a zároveň bezpečný obchod


23. září 2021

Richard Kavina z tachovské pobočky se stal TOP makléřem Plzeňského kraje. V práci realitního makléře vidí svobodu a možnost trávit co nejvíce času se svou rodinou, kterou zároveň dokáže slušně zabezpečit. Samotná práce realitního makléře je dle jeho slov o přístupu a nasazení. Jaké byly jeho začátky a co dalšího nám o sobě prozradil?

Makléř měsíce Richard Kavina: Práce makléře je služba, která přináší pohodlný a zároveň bezpečný obchodMakléř měsíce Richard Kavina: Práce makléře je služba, která přináší pohodlný a zároveň bezpečný obchod

Za měsíc srpen ses stal TOP makléřem Plzeňského kraje. Jak se ti to povedlo?

Je to neuvěřitelné, ale je to tak (úsměv). V první řadě je to obrovská pocta získat TOP ocenění v tak úspěšném regionu Martiny Stupkové a Michala Mohwalda a ve společnosti tak skvělých makléřů a makléřek. A stejně jako u nich je to vždy o poctivé práci, radosti z práce a skvělém zázemí. U mě osobně především o poctivosti a vztazích s klienty, a to jak na straně kupujících, tak prodávajících. Jsem moc rád, že většina mých obchodů dnes vyplývá z doporučení klientů, kteří se stali mými přáteli a kteří si uvědomují podstatu realitního trhu. Práce makléře je služba, která přináší pohodlný a zároveň bezpečný obchod. Což naprosto vyžaduje dnešní situace v realitách a veřejnost konečně chápe, že dobré realitní kanceláře jsou službou nezbytnou a hlavně odbornou.

_S3A6407.jpg

Jak ses dostal k práci realitního makléře a jaké byly tvé začátky?

Začal jsem před necelým rokem, kdy jsem reagoval na příspěvek mého přítele a dnes vedoucího naší tachovské pobočky a skvělého makléře Jakuba Belobrada. Po pravdě mě zaujal jeho úspěch a spokojenost. Reality jsem chtěl vždy vyzkoušet a on mi otevřel dveře do světa, který nezná hranic. Společně s Tomášem Hroudou stáli při mně v samotném začátku a ukázali mi ten správný směr. Každý začátek je těžký. Ale když děláte svou práci poctivě, úspěch se brzy dostaví a za podpory výše zmíněných, včetně mé rodiny velmi rychle.

_S3A6465.jpg

Tachov je mnohem menší město než třeba Plzeň. Je výhoda nebo nevýhoda pracovat na takovémto místě?

Myslím, že místo a velikost města nerozhoduje. Vždy je to o tom, jak vás vidí okolí a současně jaký jste makléř. Vaše zkušenosti a přístup vám mohou otevřít každé dveře, čehož jsme ve svém okolí s mým kolegou Jindrou Mottlem důkazem. A za to si ho velmi vážím. Krom toho v této profesi můžete působit, kdekoliv vás napadne. Takže jak velký jste makléř, tak malá je vám Česká Republika (smích).

_S3A6292.jpg

Co pro tebe představuje profese realitního makléře?

Absolutní volnost, práce na vysoké úrovni a samozřejmě neomezené možnosti. Mám krásnou rodinu a dva úžasné syny. Vždy s nimi trávím maximum času a to je díky mému zaměstnání možné. Nejen, že s nimi mohu trávit čas, ale že je mohu i velice dobře zabezpečit. A to je pro muže velmi zásadní věc. Takže hlavně svobodu.

_S3A6530.jpg

Jaké máš plány, ambice a motivaci do budoucna? Kde se vidíš za 5 let? 

Ty nejvyšší samozřejmě (úsměv). Pevně věřím, že stále v realitách a u M&M Reality. Je neuvěřitelné, jaké zázemí nám makléřum firma poskytuje a kam směřuje. Je to samozřejmě velmi motivující a hlavně klidné prostředí plné odborníků a profesionálů. Včetně Martiny Stupkové, naší ředitelky, a Tomáše Hroudy, oblastního manažera. Jejichž vize a způsob práce jsou pro nás nepostradatelné, to vše pod taktovkou regionálního ředitele pana Mohwalda a obchodního ředitele pana Zámečníka. To je pro mě motivace. A ta největší? Zajisté spokojená rodina a mé děti, které jsou na mě pyšné.

_S3A6489.jpg

Pracuješ raději v týmu nebo sólo? Proč?

Nikdy není jednoduché pracovat v týmu. Ale ten náš je výjimečný. Děkuji za něj a za své kolegy v celém regionu, včetně kolegů z M&M Finance, smluvního a právního oddělení, expertů na sociální sítě, úžasných asistentek atd. To my všichni tvoříme tu profesionální a komplexní službu našim klientům, díky které se stáváme nepostradatelným partnerem (službou) v prodeji a koupi nemovitostí. Takže v týmu. Sólisté v tomto oboru nemají šanci.

_S3A6417.jpg

Je něco, co bys chtěl sdělit například začínajícím makléřům nebo těm, kteří o práci makléře uvažují?

Ano. Jestli ve skrytu duše uvažujete o této profesi, už včera bylo pozdě. Jděte do toho, není se čeho bát. Vaši budoucí kolegové a přátelé vám pomohou a hlavně je to velmi jednoduché. Jestli jste článek dočetli až sem (úsměv), tak to nejdůležitějši jsem již zmínil výše. Získáte svobodu, neomezené finanční možnosti, respekt okolí a ve finále to nejlepší, skvělé přátele. Napište komukoliv z nás, a pak už to půjde samo.

_S3A6481.jpg

A těm, co začínají, přeji mnoho úspěchů. Věřte, že poctivou prací, prezentací a přístupem mnohé ovlivníte. Těším se, až vás při nějaké příležitosti poznám a věřím, že příští článek budu číst o vás.

Jestli je to vše, tak já půjdu, musím pracovat (úsměv). Závěrem velké díky, kamarádi a kolegové. Zvláště pak mé přítelkyni (která také začíná v našem týmu) a našim klukům.

_S3A6536.jpg


Chcete začít psát svůj vlastní příběh jako Richard Kavina?

Napište miSledujte nás