Makléř měsíce Miroslav Nemček: Není nic lepšího, když vás baví to, co děláte


16. březen 2020

Za měsíc únor se stal makléřem Plzně talentovaný Miroslav Nemček. Leckoho by to možná překvapilo, protože je makléřem teprve od loňského září. Úspěch Mirka mě velmi těší a při té příležitosti jsem se ho rozhodla zeptat na pár otázek. Pokud vás zajímá, co stojí za jeho úspěchem nebo například co dělá pro svůj profesní rozvoj, čtěte tento zajímavý rozhovor.

Makléř měsíce Miroslav Nemček: Není nic lepšího, když vás baví to, co děláteMakléř měsíce Miroslav Nemček: Není nic lepšího, když vás baví to, co děláte


Stal ses makléřem měsíce Plzeňského kraje za měsíc únor. Jaké to je?

„Samozřejmě mě to těší. Je to pro mě odměna za snahu a za práci, kterou jsem pro své klienty v daném měsíci odvedl. Moc to pro mě znamená a věřím, že mě to v mé kariéře posune dál.”


Jak ses dostal k práci realitního makléře?

„K práci realitního makléře jsem se dostal loni ke konci září. Po úspěšném ukončení studia jsem začal hledat práci, ve které bych mohl využít své znalosti a zkušenosti.

Zlom nastal na pracovním pohovoru s Tebou, kde ses ke mně od začátku chovala jinak, než lidé v jiných společnostech, kde jsem se rovněž účastnil pohovorů. Vyvolala jsi ve mně touhu stát se členem Zelené rodiny, a tak jsem se rozhodl, že danou příležitost zkusím využít.”


Jak dlouho pracuješ jako realitní makléř a v jakém týmu?

„Jako realitní makléř tedy pracuji přibližně půl roku. Pracuji v týmu Jana Pichlera a od začátku roku 2020 jsem se připojil i do týmu Tomáše Hroudy.”


Co děláš pro svůj profesní rozvoj?

„Pro svůj rozvoj se snažím dělat to, co mi radí moji vedoucí, ať už Tomáš Hrouda a Jan Pichler na pobočce Plzeň 2 nebo Ty teď ve škole obchodních dovedností.

Samozřejmě sleduji i práci ostatních členů týmů, ve kterých jsem součástí. Každý makléř má nějaké své silné stránky, kterých využívá, a pořád se tak učím něčemu novému. Co se týče školy obchodních dovedností, dává mi to především další pohled na práci začínajících makléřů, mohu se od nich něco naučit. Také je to dobré v tom, že máme zpětnou vazbu, při které zjišťujeme, co máme na svém vystupování změnit nebo zlepšit.”


Jaktože se Ti přes relativně málo zkušeností podařilo přeskočit zkušené makléře?

„Ano, máš pravdu, že zkušeností nemám úplně nejvíce, ale snažím se využít vše, co jsem se naučil od starších makléřů a od svých vedoucích. Samozřejmě prodávám především sám sebe, takže jsem se především snažil o to, abych pro všechny zúčastněné strany odvedl maximum a uspokojil jejich potřeby (prodej/nákup nemovitostí). Mým cílem je, aby prodávající i kupující byli spokojeni s prací, kterou jsem pro ně odvedl.”


Co jsi studoval za školu? Dalo Ti něco studium do práce realitního makléře?

„Mám vystudovaný bakalářský obor Veřejná správa na právnické fakultě ZČU v Plzni. Myslím si, že některé věci z oblasti práva se mi v profesi realitního makléře již osvědčily a mohl jsem tak svým klientům poradit i s něčím jiným, než jen s pronájmem či prodejem jejich nemovitosti.”


Jaké jsou Tvé profesní plány do budoucna? Čeho chceš dosáhnout?

„Chtěl bych se stát makléřem regionu pana Möhwalda, to mi totiž o kousek uniklo. Jinak co se týče nějakého dlouhodobějšího hlediska, tak bych se rád stal jedním z TOP 10 makléřů společnosti za daný kalendářní rok.”


Co Tě na práci realitního makléře baví nejvíc?

„Především práce s lidmi a touha či možnost někomu pomoci.“


Co bys poradil těm, kteří váhají s tím, zda vstoupit do světa realit? (Lidé mají obavy zejména z podnikání.)

„Já jim rozumím, sám jsem se bál. Na druhou stranu každá práce má své plusy a mínusy, ale jakmile se člověk dostane do světa realit, začne vše vnímat úplně jinak. Nejdůležitější je hlavně se rozhodnout pro to, co člověka bude bavit. Není nic lepšího, než když vás baví to, co děláte. A pak když kolem sebe máte bezvadný tým lidí, se kterými se scházíte i mimo pracovní aktivity, to už je třešnička na pomyslném dortu.”


Jan Pichler o Miroslavu Nemčekovi:

„Míra se do práce pustil naplno a velmi příjemně mě překvapil. Ve firmě je poměrně krátkou dobu a již se stal za měsíc únor nejlepším makléřem v Plzni. V tomto podnikání jsou obzvlášť začátky těžké a on je zvládá bravurně. Podle mě je to primárně tím, že je lačný po nových informacích a že si neustále rozšiřuje obzory. Jsem strašně rád, že můžu mít v týmu tak schopného makléře.”Další zajímavé rozhovory

Jan Sochůrek: Pokud zvládnete svůj time management, může pro vás být práce realitního makléře zajímavá

Manažer pobočky regionu Tomáš Hrouda: Ve svém týmu mám samá esa

Makléř regionu Michal Hlavatý: Když člověk dělá, co ho baví, výsledky se dostaví samyZajímá vás více informací o práci realitního makléře?

Pojďme se společně sejít a pohovořit o tom.

Kontaktujte měSledujte nás