Makléř měsíce Karel Černohorský: i po 10 letech mám chuť na sobě pracovat


12. srpen 2020

Karel Černohorský není v realitách žádným nováčkem. Letos tomu je přesně 10 let, co se vydal na dráhu realitního makléře a co působí v mém týmu. Zároveň se letos stal již dvakrát makléřem měsíce, naposledy nyní za měsíc červenec. Považuji to za ideální příležitost ohlédnout se zpět za tím, jak Karel začínal a jak se dopracoval tam, kde teď je.

Makléř měsíce Karel Černohorský: i po 10 letech mám chuť na sobě pracovatMakléř měsíce Karel Černohorský: i po 10 letech mám chuť na sobě pracovat


Pár mých slov o Karlovi

Karel Černohorský je můj parťák. Byl prvním juniorem, kterého jsem před 10 lety přivedla do svého týmu. Jeho loajality si velmi vážím. Takový parťák je dar. Za tu dobu jsme se také stali velmi dobrými přáteli.

V poslední době jste si v mých článcích mohli všimnout zajímavých rozhovorů s úspěšnými makléři z mého týmu. Nyní jsem se rozhodla udělat to trochu jinak. Nechala jsem Karla Černohorského, aby svou cestu popsal sám svými slovy. 


Karel Černohorský: 10 let ve světě realit

Ještě předtím, než se mé cesty propojily se světem realit, jsem pracoval v jedné nejmenované společnosti jako oblastní manažer. Měl jsem na starosti řadu obchodních zástupců a pečoval jsem o téměř tři tisíce klientů v Plzni a přilehlém okolí. Jelikož nepocházím z Plzně, byla tato profese pro přechod do realitního byznysu zcela zásadní. Náplň mé práce mi totiž umožnila se s touto lokalitou perfektně seznámit, což hrálo klíčovou roli v adaptaci práce realitního makléře. 

Tehdy jsem se také seznámil s Martinou, která již v M&M reality působila. Restrukturalizace a reorganizace společnosti, ve které jsem tehdy pracoval, zapříčinila to, že jsem se po letech začal poohlížet po novém uplatnění. Stěžejní pro mě bylo pokračovat v práci s lidmi a mít možnost využít předchozí praxi a zkušenosti. 


O začátcích v M&M

A tak jsem se rozhodl zúčastnit se výběrového řízení na pozici realitního makléře, v té době v jediné pobočce M&M reality v Plzni. Upřímně řečeno jsem tehdy o realitním byznysu věděl pouze to, že se jedná o nějaké nemovitosti, které se prodávají a kupují. To bylo vše. Začínal jsem tedy realitami zcela nepolíbený.

Jak to tak bývá, začátky pro mě nebyly lehké. Ale zejména díky podpoře našich vedoucích se mi podařilo v nové profesi brzy zorientovat, získat potřebné znalosti a nabrat nové zkušenosti. Na základě toho jsem mohl později sám školit začínající makléře a pomoct jim s adaptací do nové profese.


O budování nové pobočky

Po celou dobu naší spolupráce přicházela Martina Stupková s novými myšlenkami a nápady na zlepšení a zvýšení efektivity nejen naší práce, ale také práce celého kolektivu. To dozrálo k tomu, že se nám společnými silami podařilo vybudovat novou pobočku M&M reality. Tím to ale neskončilo. I díky jejímu odhodlání a budování týmu postaveném na lidském přístupu a vzájemné důvěře jsou dnes pobočky M&M reality v Plzeňském kraji jedny z nejúspěšnějších v rámci celé České republiky. 


O současné práci realitního makléře

Jak jsem již uvedl, začátky v M&M pro mě nebyly nejjednodušší, ale protože každou práci, kterou jsem vykonával, jsem se snažil odvádět co nejlépe, postupně jsem se do své nové profese adaptoval a získal potřebné zkušenosti. Jsem rád, že je nyní mohu předávat opět na „staronové" pobočce Plzeň 1, která se pod vedením ambiciózního vedoucího Marka Chlada řadí k těm úspěšně se rozvíjejícím pobočkám v Plzeňském kraji.

S prací v M&M reality jsem i po letech spokojen. Pořád pracuji s lidmi a navíc v rámci týmu v dobré partě. To je dle mého názoru jeden z nejdůležitějších aspektů pro odvádění skvělé práce. Obklopit se lidmi, kteří jsou podobně nastavení a se kterými si lidsky rozumíte.

K své práci přistupuji tak, aby klienti byli spokojeni nejen s výsledkem daného obchodu, ale také s mým jednáním. Spokojeni klienti se totiž rádi vracejí, případně mě doporučí svým známým. To vše umocňuje, že mám za zády silnou společnost se všemi možnými technickými vymoženostmi, které nám usnadňují práci a o kterých se nám v začátcích ani nesnilo.


O úspěších

Makléřem měsíce jsem se v minulosti stal již několikrát a letos za měsíc červenec. Neřekl bych, že se mi podařilo něco výjimečného. Na druhu stranu jsem zobchodoval několik nemovitostí, přestože je momentálně období dovolených. Věřím, že nemalý vliv na úspěšnost prodejů má můj přístup k péči o klienty a snaha jim vyjít vždy vstříc tak, aby byly obě strany spokojeny. Odráží se to také v kladných referencích od klientů.

A můj největší úspěch? Dle mého názoru to, že jsem překonal počáteční ne příliš úspěšné období a že jsem 10 let platným členem nejen týmu naší pobočky, ale týmu Martiny a samozřejmě týmu celé naší zelené rodiny.


Zpět na výpis článkůSledujte nás