Když fouká vítr změn, někteří staví úkryty a jiní větrné mlýny


31. říjen 2022

Reality se v posledních měsících staly prostředím, kde je turbulence na denním pořádku. Trh se neustále mění a vyvíjí. Zatímco pro některé změny nebo krize představují čáru přes rozpočet, jiní vidí v každé změně, byť na první pohled negativní, určitou výzvu. Jedním z těchto lidí, kteří nečekají se založenýma rukama, je i Jakub Belobrad – realitní makléř pracující pod oblastním manažerem Tomášem Hroudou. Co se Jakubovi povedlo, kdo dostal jedinečnou příležitost se posunout a co na jeho úspěch říkají kolegové?

Když fouká vítr změn, někteří staví úkryty a jiní větrné mlýnyKdyž fouká vítr změn, někteří staví úkryty a jiní větrné mlýny

O Jakubovi

Ráda bych vám představila Jakuba Belobrada z týmu oblastního manažera Tomáše Hroudy. Jakub Belobrad působí v pozici manažera téměř dva roky. Má aktuálně dvě pobočky, a to v Tachově a Mariánských Lázních. A o jeho dalším rozvoji, úspěších ale i překonávání překážek zde bude řeč i v následujících řádcích. Rozhodla jsem se Jakuba i jeho kolegu Richarda vyzpovídat. 

Jakub Belobrad slovy Tomáše Hroudy: „Potenciál, který jsem tehdy v jeho 25 letech objevil, se nedal z mé strany ignorovat. Od první minuty, kdy nastoupil do realitního businessu, jsem ho vedl k vedení lidí a možnosti být vedoucím ve vlastní kanceláři. Nebylo pro mě překvapení, když se naskytla příležitost svěřit mu kancelář v Tachově, že Jakub neváhal a pustil se naplno do toho. Jakub nastoupil do velmi mladého a rozjetého vlaku mé kanceláře v Plzni a proto si myslím, že bylo přirozenou cestou, že tým v Tachově a Mar. Lázním vypadal podobně. Mladí lidé co mají zájem si změnit život. Jakub za mě rozdává plnými hrstmi svou pozitivní energii a zkušenosti každému, kdo je v jeho okolí.”

279458390_10216396558145163_1614078304873270249_n.jpg

Jakube, aktuálně řešíme ve tvém týmu personální změny a jednoho člena tvého týmu, Richarda Kavinu, jsme právě nominovali do pozice kandidáta na převzetí kanceláří v Tachově a Mariánských Lázní? Je to tak, že když nastane ten správný čas, mají se takovému člověku otevřít dveře a příležitost chytit za pačesy? 

Před dvěma lety mi můj nadřízený dal možnost kariérního růstu dál, než jsem na počátku své realitní kariéry v M&M měl vůbec v úmyslu. Vzal jsem tuto výzvu s nadšením a současně věděl, že chci jednou toto stejné udělat pro někoho dalšího. Ta doba je tady a já jsem rád, že člověk, který se bude nyní starat o další růst těchto poboček, je současně i člověk, který mi je na jejich počátku pomáhal vybudovat. Naše cesty zůstanou pracovně i nadále dosti úzce spojené, a proto nemohu než mu na jeho další cestě popřát mnoho štěstí a vyslovit mu mou obrovskou podporu.

Tomáš Hrouda dodává: „Personální změny jsou přirozenou součástí vývoje. Je potřeba lidi, kteří mají zájem růst, nechat růst. Richard je úžasný člověk a již nyní jsme s Jakubem rádi, že se stal naším novým parťákem na poli managementu M&M reality. Kariéra není o tom se nechat zaměstnat a tiše doufat, že to poběží samo. Kariéra v obchodě je plná přešlapů, poučení, úspěchů a někdy i trochu zklamání.”


Jakube, měl si možnost za necelé dva roky pocítit chuť úspěchů, ale i pádů. Právě v těchto dnech se řeší rozvoj tvého nového týmu přímo zde v Plzni. Co bys po těchto dvou letech řekl, že se povedlo a osvědčilo, a naopak co bys dnes s tvými nabytými zkušenostmi řešil jinak?

Pravdou je, že těch věcí, které se povedly jak v osobním, tak pracovním životě, bylo opravdu hodně za celkem krátký časový úsek. A to mě tedy vede i k odpovědi na tvou otázku, zda bych něco udělal jinak. Za mě je totiž vždy přínosnější vidět sklenici poloplnou. Pokud bych mohl čas vrátit zpět, myslím že bych vše udělal stejně. A pokud se něco nyní zdá zpětně jako méně šťastná volba, je třeba nad tím přemýšlet i pohledem, že bych tehdy jiným rozhodnutím teprve začal přemýšlet, co udělat příště jinak. To se naštěstí nestalo a mohu se s klidným svědomím dívat kupředu. Jak správně říkáš, čeká mě nová výzva a současně radost v podobě rozvoje nového plzeňského týmu, na kterém již nyní pracuji a na který se velice těším. Jak totiž jednou řekl můj kolega a kamarád, „Jakube, ty bez kolektivu kolem sebe, to je jako řeka bez vody a proudu”.


Jakube, další mou otázkou je, jaké lidi do svého týmu hledáš? Co takový správný parťák má splňovat, a naopak co svým budoucím partnerům nabídneš ty?

Měl jsem celý život poměrně velké štěstí se obklopovat cílevědomými jedinci, kterým jsem na počátku jejich kariéry pomohl zažehnout pomyslnou jiskru jejich lepších zítřků. Ať už se to týkalo kteréhokoliv oboru, mohu s klidným svědomím říci, že jsem člověk, který vždy cítil odpovědnost za své kolegy a zaměstnance a nejinak je tomu i nyní. Hledám zkrátka parťáka, který je organizovaný, pracovitý, má chuť se učit novým věcem a současně v této nejisté době chce změnit svůj život tak, jak se to povedlo za poměrně krátký čas i mně. Výměnou za to mu ukážu, jak se na život podívat z malinko jiné stránky než doposud a být zkrátka spokojený a šťastný ve svém každodenním bytí. Co je ostatně lepší, než se cítit komfortně tam, kde se jiní při svém povolání cítí svázaní a bez možnosti růstu.


Tento článek souvisí také s Richardem Kavinou, který je součástí úspěšného tažení manažera Tomáše Hroudy. Richarde, jak se člověk stane makléřem Plzeňského kraje a umístí se v TOP 10 v celé firmě M&M holding a.s. v době, kdy mnoho makléřů lamentuje nad tím, jak se realitní trh zpomalil?

Velice jednoduše. Neustálou péčí o své klienty a s jasným cílem nemovitost prodat. Jsem neustále v kontaktu se všemi, kdo mi svěří svou nemovitost do prodeje, vytvářím různé koncepty a doporučení, jak efektivně na trhu zaujmout, a hlavně využívám všech současných trendů a moderních nástrojů k maximálnímu úspěchu na trhu. Je tedy naprosto nezbytné, stát se součástí obchodu a ne jen jeho pozorovatelem. Jak říká můj skvělý kolega Tomáš Hrouda: „Nepokoušejme se nemovitost prodávat, pojďme nemovitost prodat.”

IMG-20221018-WA0016.jpg

Richarde, co pro tebe znamená možnost růstu a s tím aktuálně nová výzva na převzetí kanceláří v Tachově a Mariánských Lázní? 

Zodpovědnost, hlavně zodpovědnost! Zde již není prostor chybovat. Je to prostředí, kde jsem zárukou správného vývoje, a prostředí pro příležitosti všem mým makléřům, kde mohu předat veškeré své obchodní nadání a zkušenosti lidem, kteří mají chuť jít dál jako já. Osobní růst je velmi důležitou a zdravou součástí každého obchodníka.

Co si z toho odnést

Realitní makléři to mají v současné době složitější než například loni, kdy byla kupní síla kupujících mnohem větší a kdy se prodala v podstatě každá nemovitost okamžitě. To ale neznamená, že se trh nehýbe. Hýbat se nebude, pokud budete jen čekat. Naopak pokud vaše práce bude postavena na pevných hodnotách a systematické práci, stane se pro vás období, které je pro jiné krizí, příležitostí pro další rozvoj a růst.


Chcete se také stát úspěšným realitním makléřem?

Napište miSledujte nás