Eva Svobodová: Od nuly až na nejlepšího nováčka


23. září 2020

Eva Svobodová vstoupila do světa realit poměrně nedávno. Ale díky svému obchodnímu duchu, píli a zapálení pro práci s lidmi se jí podařilo stát se nejlepším nováčkem. Její ambice však sahají mnohem výše. Chce jít obdobnou cestou jako já a kromě prohlubování obchodních dovedností ve světě realit se chystá začít budovat svůj tým a také v dohledné době otevřít vlastní pobočku. Jak vypadaly její dosavadní kroky? Přečtěte si její vlastní slova. 

Eva Svobodová: Od nuly až na nejlepšího nováčkaEva Svobodová: Od nuly až na nejlepšího nováčka


O vstupu do světa realit

Pracovala jsem 18 let u jedné německé firmy jako vedoucí výroby a technický manažer. Po takové době člověk někdy potřebuje udělat změnu. A to byl právě můj případ. Velmi mě lákala možnost být nezávislá a také pánem svého času. Proto jsem se rozhodla ukončit pracovní poměr v bývalém zaměstnání a zkusit novou výzvu.

Na internetovém pracovním portálu jsem objevila inzerát na realitního makléře od M&M Reality. Tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Zkušenosti ve světě realit jsem dosud žádné neměla, nicméně jsem se o tento obor vždy alespoň okrajově zajímala. Poslala jsem životopis a asi do 3 dnů jsem byla pozvána na osobní pohovor do Plzně. 

Pohovor vedla paní Martina Stupková, se kterou jsme si okamžitě padly do oka. Celá schůzka byla velmi přátelská a zároveň pro mě i velmi motivační. Zejména v tom smyslu, že při práci realitního makléře mám kromě obchodu s nemovitostmi možnost si časem vybudovat svůj vlastní tým. A to mě vzhledem k mým dosavadním zkušenostem velmi nadchlo. Zaujalo mě, že paní Stupková dokáže člověka povzbudit a motivovat v každé životní situaci. To hrálo v mém rozhodování rovněž velkou roli. Práci realitního makléře jsem tedy přijala.


O začátcích v M&M reality

První dny byly asi jako v každé nové práci těžké, ale s kolektivem jsem se okamžitě sžila. Každý, včetně vedoucí naší pobočky Plzeň 4 Pavlíny Lavičkové, byl velmi ochotný a milý. Když jsem nevěděla kudy kam, ostatní mi kdykoliv poradili a povzbudili mě. Kolegové v M&M reality jsou totiž velmi přátelští a kolegiální. To dokazují mimo jiné i nejrůznější setkání mimo pracovní dobu, která jsou určená nejen pro samotné kolegy, ale i pro celé jejich rodiny.

Eva Svobodová s Pavlínou Lavičkovou
Eva Svobodová

Samozřejmě jako každý nováček ve světě realit jsem před samotnou prací realitního makléře nejprve absolvovala školení Náběr, Makléřské dovednosti 1,2 a Právo 1-3. A rozhodně mohu říct, že mě každé školení posunulo o krok blíže k mému snu – stát se dobrou realitní makléřkou, založit si svůj tým a předávat nováčkům své zkušenosti a znalosti. Mojí největší inspirací po celou byla a stále je má vedoucí Pavlína Lavičková. Pavlína je mým největším rádcem a pomocníkem, a to jak v pracovním, tak i v soukromém životě. 


O prvních (ne)úspěších

Podle mého názoru má každý úspěch i své stinné stránky. Prošla jsem si obdobím, kdy jsem to skoro vzdala, ale díky Pavlíně jsem se dokázala znovu odrazit ode dna a pustit se do práce na plné obrátky. Na základě toho jsem se do práce opravdu opřela, což se následně ukázalo na výsledcích, kdy se mi podařilo prodat několik nemovitostí za celkem krátkou dobu. V takovém tempu bych chtěla i nadále pokračovat a být i nadále úspěšnou makléřkou.

Jak už jsem naznačila, za pomoci našich vedoucích a dalších kolegů si pomalu začínám budovat svůj vlastní tým a věřím, že se mi v dohledné době podaří otevřít i vlastní pobočku.

Eva Svobodová
Eva Svobodová


Úspěch se skrývá v lidech

Pokud mohu něco vzkázat, nenechte se odradit prvními neúspěchy a jděte do toho naplno. Vyplatí se to. V této branži kromě znalostí z oboru byste měli být pracovití, komunikativní a také odolní vůči nezdarům. Každý je strůjcem svého úspěchu, ale ovlivňují ho i lidé, které máte kolem sebe. Pokud se obklopujete správnými lidmi, pomohou vám ve všech aspektech stát se nezávislými. Já sama jsem se odhodlala zkusit po 18 letech práce ve firmě změnit kompletně svůj životní postoj a zpětně mohu říct, že jsem spokojená a ani trochu toho nelituji.

Eva Svobodová
Eva Svobodová


Chtěli byste se také stát úspěšným makléřem? Pojďme si o tom popovídat u skvělé kávy v naší kanceláři. 

Napište miSledujte nás